توییتر دارد روی «دکمه ویرایش» کار می کند ولی واقعا «ویرایش» نیست!

کد خبر: 9315
توییتر به دلایل مختلف یکی از بهترین شبکه های اجتماعی است ولی واقعیت این است که از سال 2006 که متولد شد تا به امروز دکمه "ویرایش" نداشته است!!

جک دوروسی مدیرعامل توییتر اعلام کرده که در حال مذاکره با یک شرکت مخاطب سنجی هندی است که این قابلیت را به توییتر بیافزاید؛ مشخصا برای تصحیح توییت هایی که غلط املایی دارند.

روز دوشنبه جک دوروسی اعلام کرد:

ما نمیخواهیم یک اقدام عجولانه انجام دهیم؛ بلکه میخواهیم کاری انجام دهیم که کار درست است و نمی خواهیم با این کار چیزی را از اذهان عمومی محو کنیم و یا تغییر دهیم. ما تا به امروز دکمه ویرایش نداشتیم به این دلیل که نمیخواستیم مردم از آن سو استفاده کنند و حرف خود را پس از انتشار در مقابل اذهان عمومی عوض کنند و حقیقت را بپوشانند.

در طول این سال ها همیشه توییتر به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی در دنیای اینترنت، به خاطر «نداشتن دکمه ویرایش» مورد بازخواست بوده است. بسیاری از 136 میلیون کاربر توییتر راه حلی جایگزین برای آن داشتند! خیلی ساده: توییتی که میخواهی ویرایش کنی را پاک کن و توییت جدیدی بنویس!

البته که این راه حل جواب می دهد ولی تمامی لایک ها و پاسخ هایی که به توییت اول داده شده بود را نیز حذف می کند و حتی در مواردی مثل اکانت های دیپلمات ها، پاک کردن یک توییت می تواند تبعات بدی را برای آنها بهمراه داشته باشد.

البته شبکه اجتماعی توییتر اولین شبکه ای نیست که با افزودن امکانات بدیهی به سیستم خود درگیر است! فیسبوک نیز در حال حاضر 10 سال است که به دنبال جواب این سوال است که آیا دکمه dislike را به پست های خود بیافزاید یا خیر! آیا آن را در معرض دید  2.3 میلیارد کاربری که ماهانه با آن سروکله میزنند قرار دهد یا خیر؟

البته مارک زوکربرگ پیش از این گفته است که علاقه ای به افزودن تمایلات منفی در این شبکه ندارد! ولی به دنبال افزودن یک سری از ایموجی ها برای نشان دادن واکنش کاربرها به یک پست است. چیزی شبیه تصویر زیر:

emoji-facebooks.jpg

در نهایت اینکه توییتر در حال "فکر کردن" به این است که آیا دکمه ویرایش را به شبکه بیافزاید یا خیر! پیش از این هم در سال 2016 دوروسی در پاسخ به یک توییت  گفته بود که میخواهد برای ویرایش توییت ها، پنجره ای را برای 5 دقیقه باز نگه دارد:

twt-edit-dialog.jpg

باید ببینیم بالاخره نتیجه تحقیقات توییتر به کجا خواهد رسید!!

منبع: Cnet

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.