مایکروسافت اعلام کرده که EdgeHTML را منحل و مرورگری مبتنی بر Chromium ایجاد می‌کند

کد خبر: 10131
بر اساس یک گزارش جدید از Windows Central، مایکروسافت در حال کار بر روی یک مرورگر دیگر است، که این بار مبتنی بر پروژه‌ی منبع‌باز Chromium می‌باشد. این همان نرم‌افزاری است که مرورگر Chrome گوگل بر روی آن ساخته شده است.

بر اساس این گزارش کاری که مایکروسافت با EdgeHTML انجام خواهد داد، مطابق موتور رندری می‌باشد که مرورگر Edge بر روی آن ساخته شده است. این مرورگر برای اولین بار با ویندوز 10 (در کنار اینترنت اکسپلورر) منتشر شد، البته مشخص نیست که مایکروسافت در حال حذف Edge است یا اینکه می‌خواهد فقط زیرساخت‌های آن را جایگزین کند. این حرکت منطقی به نظر می‌رسد، چرا که اخیرا مایکروسافت از افزودن پشتیبانی ویندوز 10 در ARM حمایت می‌کند.

نکته‌ی جالب این موضوع آن است که احتمالا قوانین مربوط به نرم‌افزارهای ارسال شده در فروشگاه مایکروسافت تغییر کند. در حال حاضر برای ارسال مرورگر به فروشگاه، باید EdgeHTML را تحت پوشش قرار دهید. اگر این کمپانی موتور رندر را بر روی Edge  یا مرورگرهای متفاوت سوئیچ کند، آنگاه قوانین باید تغییر یابد و این به معنای آن است که گوگل اگر بخواهد می‌تواند Chrome را به فروشگاه ارسال کند.

چندین راه وجود دارد که مایکروسافت می‌تواند آن را انجام دهد. البته فراموش نکنید که پیش از این هم ویندوز 10 با دو مرورگر منتشر می‌شد. هنوز هم اینترنت اکسپلورر برای کسب و کارهایی که نیاز به پشتیبانی قدیمی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. احتمالا کسب و کارهایی وجود دارد که اکنون در پیرامون Edge ساخته شده‌اند، بنابراین هنوز آن‌ها به EdgeHTML نیاز دارند. مایکروسافت می‌تواند با ارسال یک مرورگر سوم همراه با سیستم‌عامل به این موضوع پایان دهد، یا شاید یک حالت قدیمی برای آن‌هایی که به این نیاز دارند وجود داشته باشد.

کد نام این پروژه Anaheim است، که نام شهری در کالیفرنیا می‌باشد. احتمالا Mountain View (شهری دیگر در کالیفرنیا) می‌تواند کد نام خوبی باشد. براساس این گزارش، احتمالا ما مرورگری مبتنی بر Chromium را در توسعه 19H1 خواهیم دید و این به معنی آن است که در به‌روزرسانی‌ بعدی ویژگی‌های ویندوز 10 باید این مرورگر نشان داده شود.

منبع: وینفون

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.