اینستاگرام در آینده رابط کاربری متحول شده و جذابی بر پایه کارت‌ها خواهد داشت

کد خبر: 10106
اینستاگرام یکی از محبوبترین شبکه‌های اجتماعی تخصصی در دنیاست و با توجه به ویژگی‌های بسیار جذابی که دارد توانسته کاربران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند.

به تازگی تصاویری منتشر شده که نشان می‌دهد فیسبوک در حال تست رابط کاربری جدیدی است تا ساختار این شبکه اجتماعی را تغییر دهد.

به تازگی ویدئویی در اکانت توئیتری به نام WABetaInfo منتشر شده که نشان می‌دهد اینستاگرام در حال تست رابط کاربری جدیدی است تا آن را جایگزین رابط کاربری فعلی خود کند. در حال حاضر کاربران به مانند اولین نسخه‌های اینستاگرام از یک رابط کاربری بر مبنای پست‌ استفاده می‌کنند که با اسکرول کردن به پایین صفحه قابلیت دسترسی به پست‌های جدید را فراهم می‌کند.

اما رابط کاربری جدید اینستاگرام قصد دارد داستان را به صورت کلی تغییر دهد و از طراحی بر مبنای کارت‌ها استفاده نماید. پیش از این گوگل در نرم افزار Google Now هوشمند خود از رابط کاربری بر مبنای کارت‌ استفاده کرد بود به این نحو که وقتی کاربر سوالی را از دستیار هوشمند خود می‌پرسید و یا تنظیمات و یا ساعت هشداری را مشخص می‌کرد، کارتی برای آن در رابط کاربری نرم‌افزار ایجاد می‌شد که یک علامت ضربدر در گوشه آن امکان بستن و یا آرشیو کردن کارت را می‌داد.

cards-based-ui.jpg

اما طرح رابط کاربری جدید اینستاگرام تفاوت‌هایی با مدل پیشین گوگل دارد و از طراحی اسکرول به طرفین استفاده خواهد کرد. پیش از این اینستاگرام در بخش استوری‌ها از اسکرول به طرفین استفاده کرده بود که با این اوصاف دو تئوری به وجود می‌آید؛ تئوری اول ثابت ماندن بخش استوری‌هاست و به این ترتیب در هر دو بخش پست و استوری یک ساختار واحد اسکرول به طرفین برای تعامل با کاربر استفاده خواهد شد و در تئوری دوم اینستاگرام ساختار استوری‌ها را تغییر خواهد داد که البته در این مورد هیچ‌گونه اطلاعاتی منتشر نشده است و در حال حاضر فقط در حد حدس و گمان هستند.
جدای از این مورد که آیا کاربران واکنش خوبی به رابط کاربری بر مبنای کارت‌ها خواهند داشت یا نه این حرکت را باید به فال نیک بگیریم که ساختار سنتی نرم‌افزار تغییر کرده و شاید بتوان تجربه بسیار دلپذیری را نتیجه دهد. اما به هر حال مشخص است که این پروژه فعلاً در مراحل آزمایش خود است و شاید در ادامه به انحاء مختلف دستخوش تغییرات شود.

منبع: شهر سخت افزار

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.